محل تبلیغات شما
تمام مدتی که بیگانه را میخواندم جوری بود که انگار دارم به آینه نگاه میکنم، یا چیزی شبیه به خواندن چنل خودم یا این وبلاگ. بی تفاوتی محض اش در رابطه با اتفاقاتی که برایش می افتاد و در عین حال فکر کردن به همه شان را میتوانستم با تمام وجود حس کنم. کاری برای بهتر شدن اوضاع نمیکرد، او میدانست که نباید تلاش کند، او میدانست چیزی تغییر نخواهد کرد و هیچ چیز به هر قائده ای نمیتواند به حالش توفیری کند. او خوب میدانست جهان و زیستن در آن به طور کلی بی اهمیت است و به خوبی یاد گرفته بود به این بی اهمیتی، اهمیت دهد و آن را در همه ی موضوعات پیاده سازی کند. او خوب میدانست با بی تفاوتی اش چه کند. درست شبیه رمان بیگانه، همان چیزی که در تمام مدت خواندن میدانی چیزی اشتباه است، احساسات عادی نیستند، تصمیمات با اغراق فراوانی اتخاذ میشوند ولی به حالت توفیری نمیکند. در تمام صفحات منتظری البر کامو سرنخی به تو بدهد که چرایی این حال مورسو را برایت توجیه کند، او گفت روزی بوده که میخندیده، روزی بوده که بعد از "آن روز" بیگانه، بیگانه شده. در تمام صفحات به دنبال سرنخ میگردی ولی هنگامی هم که صفحه ی آخر را میخوانی و با تمام سوال های توی سرت تنها رها میشوی، باز هم به حالت توفیری نمیکند. چون اهمیتی ندارد.
اوضاع بسیار آشنایی است. بسیار آشنا. همه مان میدانیم چرا آشناست :))
.
ما همه به یک دلیل آنجا بودیم و به یک دلیل آن کار را ادامه میدادیم. زندگی همه مان در گرو یک چیز بود، یک وجود سراسر انرژی. و حالا، دلیل همه چیز واضح شده بود، معما حل شده بود و همه به حال خود رها شده بودیم. درست مثل صفحه آخر رمان بیگانه.
.
شاید حق با او بود، هیچ کس این احتمال را نادیده نگرفته بود، حتی شاید بیشتر از همه ی ما، حق با او بود، اما آن روزها مشکل ما این نبود که حق با چه کسی است، حتی شاید اطمینان زیادی هم نداشتیم، مشکل ما انکار او بود، اینکه به کلی هرچه که بود را ندید گرفته بود و به راهش ادامه میداد، گویی هرگز از ازل چنین چیزی وجود نداشته، شاید حق با او بود، ولی او محکوم شده بود به تنهایی، چون انکار کرده بود، همه چیز را انکار کرده بود، خودش را، ما را و آن اتفاق را.
.
 پ ن: حرف زیاد بود، خیلی بیشتر از همه ی اینها، آره همین.

ماییم و نوای دلتنگی

نه فراموش میشه نه تکرار!

فرشتگان قصاص کننده

بود، ,ی ,تمام ,چیزی ,میدانست ,یک ,او بود، ,حق با ,همه ی ,و به ,در تمام ,حالت توفیری نمیکند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Wilford's receptions loychauvisig اسپری مچی مچ بند اسپری محلول پاش ضدعفونی کننده سلامت 2021 پیش دبستانی صلحا الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم NBA Basketball Drakter|NBA Drakter Barn|Basketball Trøyer Norge cartiojarsae caletbiopo beachfjangnaris ficktilboyprog