محل تبلیغات شما
چیزی که هست اینه که ما ایرانیا عادت کردیم به روابط سمّی، هرچقدر هم خودمونو روشن‌فکر و سالم از لحاظ روانی نشون بدیم آخر کار از اونی خوشمون میاد که اگنور میکنه، بی محلی میکنه، جواب تکست ها رو دیر میده و رسما ما رو به هیچ جاش حساب نمیکنه. اینکه واسه ی دوستی تلاش کنی و بخوای حس خوب منتشر کنی یا بخوای کارای قشنگ بکنی. اینا هیچ کدوم واسه ی فرهنگ ما تعریف شده نیست، شاید از روزی که محبّت پدر و مادرمون به همدیگه و درآغوش کشیدنشون رو ندیدیم و هرچی دیدیم بحث و دعوا و نفرت بود این تعاریف کمرنگ و بعد هم حذف شد. و خب یک روزی به خودت میای و میبینی تا پیعمشو جواب دادی از چت میزنی بیرون که یه وقت نفهمه تو چت‌اش مونده بودی. استوریشو دیر ویو میزنی که نفهمه منتظرش بودی و کم کم کارایی رو انجام میدی که فکری نکنه.اصلا هیچ فکری نکنه. و میبینی توی دام این فرهنگ سمّی افتادی، فقط برای اینکه احساس خطر کردی، فقط برای اینکه این موضوع رو فهمیدی و یادگرفتی که چطور باید با این مردم رفتار کرد و داری عملی‌اش میکنی، فقط چون ترسیدی.ترسیدی که تنها بمونی.
از دلایلی که از این‌جا و از این آدما متنفرم و میخوام برم اینه که حرف ها با عمل نمیخونه، توی حرف ایده‌آل و آرمانی صحبت میکنیم ولی در عمل توی کثافتِ فرهنگِ چرکِ ایرانی گیر کردیم. فکر کردن به این موضوع فقط باعث میشه حواسم به خودم باشه و گیر نیفتم توی این رسوم. من هم آدمم و دارم بین این مردم زندگی میکنم، حرف زدن راجع به این مشکلات باعث میشه "متوجه باشم". فقط همین. فقط میخوام متوجه باشم.

ماییم و نوای دلتنگی

نه فراموش میشه نه تکرار!

فرشتگان قصاص کننده

فقط ,رو ,توی ,حرف ,هم ,اینکه ,این مردم ,و میبینی ,متوجه باشم ,فقط برای ,برای اینکه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دنیای شیاطین تفریحی aircagresetes Michael's notes فروشگاه لباس بچگانه لباس زنانه مدل مانتو پالتو کاپشن اورکت مجلسی و بیرونی شمیم گل یاس قفل الکترونیکی کارن Dorothy's info camdopercoi crosbedgeitio موزیک سانگ